Úchvatná proměna Zafiry-e Life na plně elektrický kempingový vůz

Značky Opel a Crosscamp se v loňském roce spojili, aby společně postavily prémiový obytný vůz. Svým společným projektem se snaží pomoct životnímu prostředí a zároveň vnáší do světa elektromobility svěží závan kempování. Crosscamp Flex EV Camper je outdoorové provedení modelu Opel Zafira-E Life a bude se vám líbit.

Vůz je poháněn 75kWh lithium-iontovou trakční baterií umístěnou pod podlahou, aby šetřila místo. A co je nejdůležitější, může se pochlubit dojezdem až 200 km na jeden nabíjecí cyklus. V případě potřeby je nabíjení velmi snadné, protože tak můžete učinit prostřednictvím wallboxu nebo kabelu přes běžnou zásuvku. Při použití 100 kW přímého napájení trvá zhruba 50 minut, než baterie dosáhne 80 %, což z něj dělá vskutku rychle se nabíjející obytný vůz.

Předělená Zafira-E Life, tedy Crosscamp Flex, má dvojici předních sedadel otočných o 180 stupňů a zadní lavici, která se změní na dvoulůžko vhodné pro dvě osoby. Kromě tohoto prostoru na spaní se pod pochozí střechou nachází další dvojice lůžek, protože ekologický obytný vůz poskytuje místo až pro čtyři hosty.

Co se týče vybavení, van je vybaven plynovým vařičem, dřezem, chladicím boxem a řadou skříněk pro uložení věcí. Kromě toho disponuje nádobami na čerstvou a odpadní vodu.

Oba výrobci taktéž oznámili svůj plán na „elektrický městský obytný vůz“ Crosscamp Lite. Ačkoli zatím nejsou k dispozici žádné konkrétní informace ohledně uvedení na trh, lze očekávat, že se plně elektrický Crosscamp Flex objeví na trhu v průběhu roku 2023.

Foto: Crosscamp