Inflace neustále roste aneb Vyplatí se v této době investovat?

Inflace neustále roste aneb Vyplatí se v této době investovat?

To, co se nyní děje v naší zemi, asi nikdo neočekával. Inflace roste skokovým tempem, vše se zdražuje, ceny energií jsou pro mnoho lidí likvidační, o cenách pohonných hmot nemluvě. Naspořené peníze tak rychle mizí a ti, kteří by je chtěli investovat a zhodnotit, přemýšlí, zda to má ještě vůbec smysl, když je vše tak neskutečně drahé, včetně nemovitostí, které představovaly dobrou volbu. I když se okruh možností výrazně zúžil, přesto existují způsoby, jak dosáhnout výnosného zhodnocení.

Zúročení téměř 10 %? Je to možné

Většina lidí, kteří ukládali peníze na spořicí účet, už tuto možnost vzdala – zhodnocení je totiž naprosto minimální a uložené peníze v podstatě den za dnem ztrácejí na své hodnotě. Ani termínované vklady už nejsou z hlediska zhodnocení zajímavé, protože vklady, které byly založeny za zdánlivě výnosný úrok, se už za pár měsíců mohou ukázat jako nevýhodné. Výhodnou investicí, která s sebou navíc nese minimální riziko ztrát (v porovnání s akciemi), jsou v tuto chvíli ještě stále dluhopisy. Ty, tedy alespoň ty korporátní, totiž přinášejí opravdu výhodné zhodnocení, což dokazuje například firma Uniprospe, jež nabízí dluhopisy s úrokem 9,5 % a splatností již v prosinci 2022.

Neplatíte žádné zprostředkovatele

Další výhodou investic do dluhopisů je kromě vysokého zhodnocení také to, že nemusíte platit nikomu žádné poplatky za zprostředkování, jako je tomu například u nemovitostí, kde jsou standardem 4 % z kupní ceny. Finanční makléři, popřípadě samotné banky nemají z dluhopisů žádné výhody, což je také důvod, proč je vlastně nikde nepropagují. Chcete-li proto využít tento způsob investice, musíte si sami vyhledat odborníky, kteří se dluhopisům věnují, a nechat si doporučit dluhopisy společností, které mají vysoké zhodnocení za odpovídající dobu a také stabilní zázemí. Nechcete-li se spoléhat na nikoho cizího, snadno si vyhledáte vhodné dluhopisy i sami. Při výběru však neposuzujte pouze dobré zúročení, ale i obor podnikání – vždy je třeba vybírat společnost s takovým zaměřením, u kterého je jistota, že daný obor bude fungovat i do budoucna. Již zmíněné dluhopisy společnosti Uniprospe.eu představují v tomto směru skvělou volbu – mají vysoké zhodnocení, investované peníze se vám vrátí zpět již za pár měsíců a navíc jde jejich podnikání cestou ekologického smýšlení. Zaměřují se na využití odpadního polymeru, tj. zpětné zpracování a využití použitých pneumatik, což nejen dává smysl, ale je i velmi potřeba.

Patříte-li tedy k těm, kteří chtějí nechat zhodnotit své finanční prostředky, rozhodně zvažte možnost investice do dluhopisů. Je to nejméně riziková investice se zhodnocením, které nenechá vaše úspory padnout.