Wendy’s míří do Česka: Další gigant v segmentu rychlého občerstvení zaútočí na chuťové pohárky Čechů

Fanoušci hamburgerů a smažených brambůrek zbystřete! Do Česka míří další velký hráč na poli rychlého občerstvení – řetězec Wendy’s. Společnost, která se proslavila svými hranatými hamburgery a Frosty mléčnými koktejly, plánuje v příštích letech otevřít stovky poboček po celé Evropě a Česko patří mezi první země na seznamu.

Proč zrovna Česko?

Podle Michaela Clarka, ředitele Wendy’s pro Evropu, je Česko ideální volbou pro expanzi z několika důvodů. Země má silný trh s rychlým občerstvením, s bohatou tradicí v tomto odvětví. Navíc se nachází ve strategické geografické poloze, která umožňuje snadnou expanzi do dalších zemí střední a východní Evropy.

Co můžeme očekávat?

Wendy’s zatím nezveřejnil přesné umístění první české pobočky ani termín otevření. Zástupci řetězce ale uvedli, že se zaměřují na větší města. Je pravděpodobné, že se první restaurace objeví v Praze, Brně, Ostravě nebo Plzni.

Nabídka Wendy’s se bude pravděpodobně soustředit na hamburgery z čerstvého hovězího masa, které se připravují až na objednávku. Kromě klasických hamburgerů by se v menu mohly objevit i cheeseburgery, baconové hamburgery, kuřecí burgery a vegetariánské varianty. Samozřejmostí jsou hranolky, mléčné koktejly a další typické doplňky rychlého občerstvení.

Konkurence na trhu s rychlým občerstvením

Příchod Wendy’s na český trh zintenzivní konkurenci v segmentu rychlého občerstvení. Nejrozšířenějšími řetězci jsou v současnosti KFC s 120 pobočkami a McDonald’s se 117 provozovnami. Na trhu dále působí Burger King, Pizza Hut a od loňska také Popeyes a Five Guys.

Přestože je trh s rychlým občerstvením v Česku poměrně nasycený, zdá se, že stále existuje prostor pro další hráče. Otevírání nových poboček Wendy’s nasvědčuje tomu, že i Češi si stále více oblíbili tento typ stravování.

Příchod Wendy’s do Česka otevírá dveře k novým chuťovým zážitkům pro milovníky hamburgerů a smažených brambůrek. Nabídka řetězce se pravděpodobně setká s velkým zájmem, a to i vzhledem k silné konkurenci na trhu. Zda Wendy’s uspěje a stane se trvalou součástí českého gastronomického světa, se ukáže v následujících letech.

Zdroj: https://www.expats.cz/czech-news/article/wendy-s-and-other-large-us-chains-set-sights-on-czech-market

Foto: pixabay / michaelform