Mýty a fakta o repasovaných počítačích

I repasovaný počítač může zastat moře práce

Kupovat si při dnešních cenách zbrusu nový počítač je zbytečné, pokud tedy nemá sloužit ke hraní.

V opačném případě je mnohem výhodnější sáhnout po některém z mnoha repasovaných modelů, které také dokáží zastat hodně práce. Navíc jsou docela levné, takže si je může dovolit daleko větší skupina lidí.

Jsou vhodné hlavně k práci

Jak již bylo naznačeno v úvodu, repasované počítače se ke hraní her moc nehodí. Ne, že by na nich snad nešlo spustit vůbec nic, ale většinou se jedná o docela letité tituly, které dnešní moderní hráče moc nezajímají. Ovšem i ty jako zpestření fungovat mohou.

Tento druh výpočetní techniky se využívá hlavně pro práci s textovými editory a dalšími kancelářskými aplikacemi, někdy i k výrobě jednodušší grafiky. Samozřejmě mají přípojku k internetu, takže s nimi lze surfovat i po virtuálních vlnách celosvětové sítě. Pochopitelně je možné se na repasech dívat i na filmy.

Jak vybírat?

Repasované notebooky a PC pochází obvykle z velkých firem, což je dobře, jelikož nebyly během svého dosavadního aktivního života příliš přetěžovány, třeba právě hráči. I tak je potřeba každý kousek pořádně pročistit, a to jak fyzicky, tak i co se softwaru týče.

Výkon starších notebooků vyšší třídy předčí často výkon nových low-endových modelů. Pokud ale potřebujete extra výkon pro nějaké specializované aplikace, nezbude vám nic jiného než koupit nové hi-endové zařízení.

Při výběru RAM myslete na to, že pro většinu běžných aplikaci stačí v současné době 8GB až 16GB RAM. Více paměti pro běžnou práci nevyužijete.

Pokud ale pracujete s CAD/CAM aplikacemi, zpracováváte 4K video nebo náročnou grafiku ve velkém rozlišení, budete zřejmě potřebovat paměti více. V takovém případě vám možná přijde vhod repasovaná grafická stanice, která disponuje i více než 64GB RAM.

U notebooku je důležité jak odolné má tělo. Celoplastové levně vypadající modely nejsou příliš kvalitní a mohou se snadno poškodit.

Je mnohem výhodnější připlatit si za laptop business třídy vyrobený z velké části z kovu. Takové je možné si pořídit třeba v e-shopu Pocitacezababku.