Cloudprime: První tenisky vyráběné z uhlíkových emisí

Co se týče ekologického oblečení, v této oblasti je lídrem značka On. Nyní se snaží posunout hranice ještě dál – s představením své nejnovější běžecké obuvi Cloudprime se jí podařilo vyrobit produkt s využitím emisí uhlíku, které vyprodukovala. Vypadají skvěle a jejich ekologický charakter musí zaujmout každého, kdo jede na zelené vlně.

Výrobní technika CleanCloud, kterou značka používá, vychází ze spolupráce se společnostmi Borealis a LanzaTech, dvěma zvučnými jmény ve světě udržitelných zdrojů. Tato trojice vyvinula nejmodernější směs EVA složenou z uhlíkového odpadu. Společnost On navíc vedla inovativní proces, zatímco Borealis dodalla potřebné technické znalosti o obnovitelných materiálech a LanzaTech poskytl etanol zachycený za účelem přeměny na samotnou mezipodešev.

Etanol navíc vzniká fermentací oxidu uhelnatého. Po zdlouhavém vědeckém procesu přeměny etanolu na etylen dodala společnost On inovativní mezipodešev svým partnerům ze společnosti Zucca, kteří nakonec sestavili vůbec první botu CleanCloud. Ochota společnosti On posouvat věci kupředu z hlediska udržitelnosti zůstává jedním z jejích nejvýraznějších rysů a nebývá doufat, že kvalita boty bude odpovídat její filosofii.

Společnost On říká, že „výroba prvních pěti párů Cloudprime byla neuvěřitelným příběhem. Ale uvažujeme o pěti milionech kusů – a ještě větším počtu.“ Nezbývá než čekat a doufat, že se unikátní tenisky brzdy dostanou i na náš trh. Prozatím si o novém projektu CleanCloud společnosti On přečtěte více na jejích stránkách.

Zdroj: https://www.on-running.com/en-us/articles/made-from-carbon-emissions-the-cleancloud-tm-story

Foto: On