Pánská bunda Biosmock od Finisterre

Pokud jde o inovativní svrchní oblečení a oděvy, kluci z Finisterre jsou vždy v jeho čele, což se opět potvrdilo v jejich nejnovějším vydání – skvěle vypadajícím a vysoce inovativním modelu Finisterre Biosmock. Zajímavou součástí příběhu vývoje tohoto výrobku je to, odkud pocházejí látky a textilní složky a jak jsou ve spolupráci použity, aby vznikl svrchní oděv, při jehož nošení se můžete cítit dobře a který navíc vypadá parádně.

Finisterre Biosmock se prodává za 250 liber a materiály použité při jeho výrobě ho skutečně odlišují od konkurence. Hlavním použitým materiálem je tkaná technologie PrimaLoft® Bio™ (Bio). Při pohledu na oděv se může zdát, že je podobný jakémukoli jinému tkanému větruodolnému a nepromokavému polyesteru. Společnost PrimaLoft® se však i nadále drží svého étosu „Relentlessly Responsible™“ a používá příměs Bio™, která již byla oceněna pro svůj rychlý rozklad v syntetické izolaci této značky.

Zodpovědné oblečení

Biosmock od společnosti Finisterre je první plně cirkulární, biologicky odbouratelná bunda značky Finisterre, která kombinuje recyklovanou přízi BIO™ od společnosti PrimaLoft® a izolaci z přírodní vlny HD® Wool. Je odolně konstruovaná pro celoživotní dobrodružství a teprve na konci svého životního cyklu se ve správných podmínkách plně a bezpečně rozloží. Biosmock je teplá, prodyšná a voděodolná, můžete ji vrstvit pod nepromokavou bundu nebo ji nosit samostatně jako svrchní plášť pro nekompromisní pohodlí za všech podmínek.

Finisterre Biosmock (250 liber) se pyšní izolací z vlny HD®, která byla vyvinuta společností HD® Wool z Yorkshiru, ručně vybíranou a důvěryhodně získávanou z transparentních zdrojů, které se neomezují na mýcení, a eticky spravovanou místními zemědělskými družstvy v rámci programu Woolkeepers®. Vnější plášť a podšívka tohoto vynikajícího kusu oblečení jsou větruodolné a vodoodpudivé, vyrobené z materiálu Primaloft®Bio™, 100% recyklovaného polyesteru (s certifikací GRS po spotřebě), s povrchovou úpravou DWR bez PFC a palmového oleje.

Buďte v teple, ne zpocení. Díky izolaci Finisterre s vysokou vrstvou a prodyšné tkanině propouští Biosmock vodní páry a zároveň udržuje teplo uvnitř. Díky odolné vodoodpudivé úpravě Finisterre bez obsahu fluorokarbonu zůstanete v suchu i za mrholení nebo lehké přeháňky. Stále více značek se snaží snižovat uhlíkovou stopu oblečení a díky použití složky z regenerativního zemědělství, jako je tato, může Finisterre tento efekt zvrátit a učinit oděv klimaticky pozitivním: proces pěstování vlny má potenciál absorbovat více uhlíku, než kolik ho výroba BioSmock odčerpá. Co se na tom může nelíbit?