Gramofon SL1000RE-S od Technics stojí bezmála půl milionu a je doposud nejlepším modelem značky

Audiofilové při zaslechnutí názvu této legendární japonské značky uznale pokyvují hlavou. Není divu, Technics je ikona v segmentu profesionálního audia, která v roce 1972 způsobila revoluci v DJském průmyslu. Představila tehdy svůj gramofon SL-1200, jenž naprosto změnil pravidla hry. A přestože gramofony dané modelové řady bezesporu představovaly pro DJe standard po celé půlstoletí, výrobce nyní vydal svůj dosud jednoznačně nejpokročilejší a nejvýkonnější gramofon. Jedná se o zbrusu nový gramofonový systém SL-1000RE-S Direct Drive Turntable System.

Srdcem tohoto gramofonu referenční třídy je bezjádrová jednotka přímého pohonu SP-10RE-S s dvojitou cívkou a dvěma rotory – původně vyvinutá pro model SL-1200G – která disponuje točivým momentem 3,47 lb-in, což má za následek šíleně citlivé ovládání. Stůl váží neuvěřitelných 40,2 kg – plus dalších 2,1 kg na řídicí jednotku – a je také vybaven zesílenými axiálními ložisky, pozlacenými svorkami a stabilnější základnou, která účinněji tlumí zvuk. Další tlumení zvuku zajišťuje válcová trubice z mikrobuněčného polymeru.

Model SL-1000RE-S, který je schopen přehrávat rychlostmi 33, 45 a 78 otáček za minutu, se může pochlubit také samostatnou řídicí jednotkou s displejem OLED a vlastním odděleným krytem, jež taktéž přispívá ke snížení nežádoucího hluku.

Gramofon je také vybaven 7,9 kilogramovým talířem těžké třídy s třívrstvou konstrukcí vyrobenou z kombinace mosazi a tlakově litého hliníku a tuctu wolframových závaží. Model SL-1000RE-S navíc dostal vysoce citlivé rameno typu S s vnitřním vedením OFC a integrovanou montážní základnou. Tyto vlastnosti dávají dohromady nejpřesnější a nejlépe znějící gramofon, jaký kdy společnost Technics vymyslela. Bezesporu jde o jeden z nejlepších gramofonů, které kdy spatřil světlo audiosvěta.

Gramofonový systém Technics SL-1000RE-S s přímým náhonem půjde do prodeje v omezeném počtu kusů. Pořídit si ho můžete již nyní – cena je stanovena na 19 000 USD (cca 456 tis. Kč).

Foto: Technics