DualSense Edge je první ovladač pro PS, který si můžete přizpůsobit

PlayStation je ve světě her etalonem již téměř 30 let. A přestože její špičkové konzole již léta určují standard, značka se nikdy nepustila do výroby výkonného ovladače, který by se jim vyrovnal. Fanoušky světoznámé subdivize společnosti Sony proto jistě potěší, že jejich čas konečně nadešel – s představením inovativního ovladače DualSense Edge.

Kromě opletené, vzájemně propojené nabíječky USB-C si nový elegantní ovladač zachovává standardní futuristický designový jazyk DualSense. Může se však pochlubit vyladěnými schopnostmi pokročilé iterace třetí strany. Konkrétně dvojicí přídavných přepínačů za analogovými páčkami, které mohou pomoci zabránit mrtvým zónám uprostřed hry nebo upravit citlivost obou páček.

Abyste si mohli herní zážitek ještě více vyladit k obrazu svému, můžete si profily nastavení ovládání uložit do profilu PlayStation 5 a přepínat mezi nimi v průběhu hraní. Společnost Sony to umožňuje snadněji než kdykoli dříve díky nově implementovanému uživatelskému rozhraní na ovladači, které umožňuje upravovat hlasitost, profily ovládání a nastavení profilů. Pro ještě větší míru přizpůsobení můžete dokonce změnit krytky páček.

Je nadmíru jasné, že Sony tento ovladač posílá na trh jako přímého konkurenta ovladače Xbox Elite, a my kvitujeme. Cena a informace o vydání zatím nebyly oznámeny, ale více informací o ovladači DualSense Edge se dozvíte na webu PlayStation.

Foto: Sony