Microsoft v Číně zakazuje Androidy a nutí zaměstnance k iPhonům: Co se děje?

Nečekaný krok, který jistě otřese technologickým světem. Společnost Microsoft zakázala svým zaměstnancům v Číně používat k práci telefony s operačním systémem Android. Místo nich budou muset používat iPhony. Toto nařízení, které vstoupí v platnost v září 2024, je součástí širší iniciativy zaměřené na posílení kybernetické bezpečnosti společnosti a zavedení jednotnějšího systému správy a ověřování totožnosti zaměstnanců.

Hlavním důvodem přechodu na iPhony je roztříštěnost ekosystému Android v Číně. Obchod Google Play tam není dostupný a lokální giganti jako Huawei a Xiaomi provozují vlastní platformy s aplikacemi. To Microsoftu ztěžuje kontrolu nad firemními daty a zvyšuje riziko kybernetických útoků.

Zaměstnanci Microsoftu v Číně, kteří v současnosti používají telefony s Androidem, dostanou od firmy iPhone 15 zdarma. Společnost zřídí sběrná místa po celé zemi, kde si je budou moci vyzvednout. Pravidlo „pouze iPhone“ se bude týkat i zaměstnanců v Hongkongu, ačkoliv tam je Google Play dostupný.

Toto rozhodnutí přichází v době, kdy Microsoft čelí rostoucímu tlaku na posílení kybernetické bezpečnosti. V loňském roce firma zaznamenala rozsáhlý útok na firemní e-mailovou síť, ze kterého viní ruskou hackerskou skupinu. Kromě toho americká vláda kritizovala Microsoft za laxní přístup k bezpečnosti po sérii kybernetických útoků vedených čínskými aktéry.

Přechod na iPhony v Číně je pravděpodobně vítaným krokem pro Apple, jehož prodeje v zemi v poslední době klesají. Společnost čelí rostoucí konkurenci ze strany čínských výrobců a zákazům používání iPhonů v některých vládních úřadech.

Zda se toto nařízení Microsoftu osvědčí, ukáže až čas. Nicméně jedno je jisté: jedná se o odvážný krok, který má dalekosáhlé důsledky pro firmu i pro širší technologický průmysl. Zda se mu podaří posílit kybernetickou bezpečnost a zefektivnit firemní procesy, teprve uvidíme.

Je důležité poznamenat, že toto je pouze shrnutí dostupných informací. Pro hlubší pochopení situace je nutné provést další průzkum a analyzovat různé zdroje.

Zdroj: https://www.techspot.com/news/103715-microsoft-bans-china-based-employees-using-android-work.html

Foto: pixabay / pexels