Seznam chystá konkurenci WhatsAppu a Messengeru: Přichází Seznam Messenger?

Konkurenční boj na poli chatovacích aplikací se zostřuje! Internetový gigant Seznam se chystá spustit vlastní platformu pro komunikaci, která má konkurovat zavedeným jménům jako WhatsApp a Messenger od Facebooku. Nová aplikace s pracovním názvem Seznam Messenger slibuje propojení uživatelů s rodinou, přáteli i firmami a chystá se tak stát nedílnou součástí českého online prostředí.

Zprávu o vývoji Seznam Messengeru přinesl server Lupa.cz a potvrdila ji i mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová. Aplikace bude dostupná jak ve formě webového widgetu, tak jako mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety. Podle Kapuciánové se bude jednat o „chatovací nástroj podobný těm, které jsou na trhu běžně dostupné.“

Seznam Messenger: Více než jen chatování

Ačkoliv Seznam Messenger v základu nabídne funkce typické pro chatovací aplikace, jako je posílání textových zpráv, obrázků a videí, jeho ambice sahají dále. Platforma má sloužit i jako komunikační kanál mezi uživateli a firmami či řemeslníky. Seznam si tak slibuje, že uživatelé stráví v jeho ekosystému více času a budou využívat i další jeho služby.

Strategie v duchu doby

Vývoj Seznam Messengeru zapadá do aktuálního trendu na online trhu. Seznam čelí rostoucímu tlaku regulátorů na omezení sledování uživatelů a blížícímu se konci podpory cookies třetích stran. Tyto malé programy sloužily inzerentům k zobrazování personalizované reklamy na základě online aktivity uživatelů. Seznam proto hledá nové cesty, jak si udržet pozornost uživatelů a zajistit si stabilní příjem z reklamy.

Budoucnost patří Seznam Messengeru?

Zda se Seznam Messengeru podaří prorazit na trhu a stát se vážnou konkurencí pro zavedené platformy, ukáže až čas. Jeho šance na úspěch ale nejsou zanedbatelné. Seznam má v České republice silnou pozici a věrnou uživatelskou základnu. Navíc sází na rostoucí důraz na ochranu osobních dat a omezení online sledování, čímž se může stát atraktivní alternativou pro uživatele, kteří kladou důraz na své soukromí.

Seznam Messenger tak bezpochyby zatřese online komunikačním trhem a jeho vývoj s napětím sledují jak uživatelé, tak i jeho konkurenti. Jak se platforma vyvine a zda si najde své místo mezi giganty jako WhatsApp a Messenger, se teprve uvidí. Jedno je ale jisté: do světa online komunikace vstoupil nový hráč a jeho jméno je Seznam Messenger.

Zdroj: https://www.lupa.cz/aktuality/seznam-cz-chysta-vlastni-konkurenci-whatsappu-ci-facebook-messengeru/

Foto: https://pixabay.com/cs/photos/iphone-zavolat-pov%C3%ADdat-si-ps%C3%A1t-642999/