Designéři z Jodinsky Lab dali klasickému arkádovému kabinetu moderní look. Vypadá skvěle!

Sledování vývoje videoher je dechberoucí. Když v roce 1978 debutovala hra Space Invaders a zahájila zlatou éru heren, existovaly krabicové skříně, do nichž se vešla pouze jedna hra, již zhruba sedm let. Tato herní etapa však trvala poměrně krátce. Společnost Atari, Inc. se v roce 1984 rozpadla a v následujícím roce byla v Severní Americe uvedena na trh přelomová domácí konzole Nintendo Entertainment System, která výrazně ovlivnila způsob konzumace her. Ikonické arkádové kabinety tak na dlouhou dobu zmizely ze světla reflektorů.

V posledních letech však došlo k obrovskému rozmachu retra a na výsluní se opět dostávají nevysvětlitelně obří skříně, na kterých si můžete zahrát Froggera, Pac-Mana nebo Donkey Konga. A přestože máme ke všem těmto hrám přístup na počítačích a/nebo chytrých telefonech, nikdy jsme neztratili citový vztah k jejich hraní s joystickem. Za posledních čtyřicet let se stařičké skříňové systémy vyvinuly až do podoby současných konzolí, jež disponují prostorem pro stovky různých her – krabicové skříně se ale stále příliš nezměnily a zabírají přibližně stejně místa jako v roce 1978.

JodinskyLab, v jehož čele stojí Jody Del Bianco, je poměrně renomované designové studio. Proslavilo se tím, že si vybírá nostalgická zařízení a přetváří je pro novou éru. Designéři se nedávno ujali arkádového kabinetu a udělali z něj vytříbený kus nábytku, který se neztratí ani v moderní minimalistické domácnosti.

Skříňka, která nabízí prostor pro dva hráče, je téměř 6 stop vysoká a má přibližně 2 stopy do hloubky i do šířky, přesto zabírá menší plochu. Je vyrobena z vícevrstvého březového dřeva o tloušťce 30 mm, disponuje 24″ LCD displejem a využívá software RetroPie, který dokáže emulovat hry z více než 60 různých konzolí, a to jak nových, tak retro.

Jednotka byla také navržena tak, aby do ní šly nainstalovat i další konzole, takže si přijde na své prakticky každý. Pokud vás tento unikátní designový kousek zaujal a nemůžete se dočkat, až ho budete mít doma, koukněte se na stránky firmy JodinskyLab.

Zdroj: https://jodinskylab.it/portfolio-item/arcade-cabinet/

Foto: Jodinski Lab