10 nejlepších luxusních hotelů na světě

Nyní, když se cestování opět vrací na pořad dne, si všichni zasloužíme, abychom se při výběru další prázdninové destinace trochu odvázali, a pokud se opravdu chcete odvázat, sestavili jsme pro vás seznam 10 nejlepších luxusních hotelů na světě, které budou ideálním místem pro zotavení z výluky posledních měsíců.

Podívejte se na náš výběr nejlepších luxusních hotelů níže:

The Siam, Bangkok, Thajsko

Hotel The Siam leží na břehu řeky Chao Praya a ztělesňuje noblesní atmosféru oblasti Dusit, mimo jiné díky starobylým chrámům a úchvatným královským palácům, které se nacházejí v této historické čtvrti. Hotel s 39 pokoji navrhl oceňovaný Bill Bensley, který vytvořil klasické kulisy pro prezentaci soukromé sbírky uměleckých děl a starožitností majitele hotelu. Bazénové vily – pro městskou destinaci neobvyklé – připomínají spíše ubytování v letovisku, zatímco čtyři tradiční týkové domy staré více než 150 let nabízejí pohled do bohaté minulosti království.

Alila Villas Uluwatu, Bali

Možná je to nezapomenutelný okamžik jako z Kodaku, ale konkrétněji je to rozhodně zážitek z Alila Uluwatu. Naprosto ohromující kabina visící na útesu nabízí dechberoucí emblém; pokud máte výhled, pro který můžete zemřít, můžete ho také maximálně využít. Sluncem zalitý 50metrový bazén nabízí výhledy, které se zdánlivě táhnou do nekonečna (a ještě dál). Z estetického hlediska se v tomto resortu, který se skládá ze všech vil, snoubí moderní pohoda s tropickým minimalismem, zatímco vřelému personálu diskrétních osobních komorníků dává balijské slunce pořádně zabrat.

The St. Regis Bal Harbour Resort, Miami, USA

Na atraktivním místě u oceánu, kde máte na dosah ruky bílý písek a luxusní nákupní a stravovací možnosti, je snadné pochopit, proč je St. Regis Bal Harbour Resort považován za jeden z nejluxusnějších hotelů v Miami. Je to víc než Miami, je to přímo enkláva Bal Harbour. Stejně jako lustry z horského křišťálu v hlavní vstupní hale vás The St. Regis Bal Harbour Resort ohromí svými rozlehlými pokoji, z nichž každý má nádherný výhled třpytící se v hluboké modři Atlantiku. Bezkonkurenční služby této značky jsou poskytovány prostřednictvím komorníků a vozů Bentley s řidičem, přičemž vřelost je stejně tak rozšířena na mladší i čtyřnohé členy rodiny.

Shinta Mani Wild – Bensley Collection, Kambodža

Jeden z nejočekávanějších hotelů, který vás na své příští dovolené přiměje ke glampingu, se může pochlubit kombinací hýčkajícího luxusu a drsné přírody. Ani slovo „divoký“ v názvu není jen tak pro efekt – soukromá rezervace divoké zvěře a přírody, kterou stanový tábor zabírá, se překrývá se třemi z nejobdivovanějších kambodžských národních parků. Na 1,5 km dlouhém břehu řeky lemovaném vodopády se nachází 15 sofistikovaných stanů, které jsou individuálně navrženy tak, abyste si připadali jako na luxusním safari s královskou rodinou.

The Peninsula New York, USA

Co se týče polohy, je v New Yorku těžké překonat roh 5. avenue a 55. ulice, a právě zde se nachází hotel Peninsula. Nachází se uprostřed ikonické nákupní, kulturní, stravovací a zábavní čtvrti Velkého jablka. Stejně legendární je i neuvěřitelně úhledný servis hotelu Peninsula, u kterého se často divíte, jak se během pobytu dokáže tak pečlivě přizpůsobit vašim požadavkům. Je to více než 30 let starý hotel ve více než 110 let staré budově a tato vyspělost se pozitivně projevuje v nenápadném luxusu, který je nabízen ve všech prostorách.

Amanyangyun Hotel, Šanghaj, Čína

Společnost Aman není známá tím, že by jen tak něco poškrábala na hladině a pro svůj nejnovější počin se pustila do gargantuovského úkolu přemístit 50 historických domů dynastie Ming a Čching pro tento Amanyangyun v Šanghaji. Značka Aman při stavbě objevila historii starou více než dvě tisíciletí a spolu s 10 000 starobylými kafrovníky byly tradiční domy zachráněny a převezeny ze 700 km vzdáleného místa. Tento pohádkový výkon, spočívající v přesunu lesa a zachování historie, vás ohromí, ale jakmile se ocitnete uvnitř tohoto úchvatného hotelu, jemnost a luxus kouzla Aman vás zcela uchvátí a uvolní stejnou měrou.

Six Senses, Laamu, Maledivy

O takovém pobytu v hotelu, kde delfíni skáčou po vlnách a v křišťálově čistých a teplých vodách se pravidelně objevují manty, se vám může jen zdát. V tak nedotčené přírodě, jako je tato, je normální chtít našlapovat zlehka, a právě tady se značka Six Senses skutečně prosadí – vzpomeňte si na organické zahrady a papírová brčka a pochopíte. Nejlepší věci v životě jsou zdarma – západy slunce, surfování a zmrzlina jsou jen některé z bezplatných výhod pobytu v tomto hotelu Six Senses. Chcete-li si užít dovolenou na ostrově, můžete si sbalit piknikový koš a nechat se vysadit na skutečném opuštěném ostrově, kde vám společnost dělá jen moře a nebe (a jeden druhému).

Taj Hotel, Dubaj

Novější, větší, zářivější – Dubaj rozhodně není zemí, která by byla známá tím, že by podceňovala své uměle vytvořené divy, které jsou skutečným důkazem lidské vynalézavosti. Ale když pomineme ocel a sklo, je to právě lidský přístup, který je v dubajském hotelu Taj, z něhož bez námahy vyzařuje vřelá pohostinnost, nejdůležitější a nejslavnější. To samozřejmě neznamená, že by Burdž Chalífa přímo za oknem nebyla skutečným zážitkem. Když zapadne slunce, dubajský noční život se skutečně rozzáří a všechny druhy třpytek a odlesků jsou připraveny a čekají – noční scenérie, na kterou je ideální pohled z pohodlí nesmírně pohodlných postelí v hotelu Taj.

La Réserve Hotel, Paříž, Francie

Paříž je město, které si nelze nezamilovat, což platí zejména po pobytu v hotelu La Réserve. Tento majestátní hotel s výhledem na ikonické siluety městského panoramatu a nově rebrandovaný hotel je současným velkolepým hausmanským komplexem z 19. století s nádechem vznešenosti Belle Époque. Budova je sice stará více než půldruhého století, ale má spoustu estetických prvků 21. století, které je třeba ocenit (například zrcadlové televize a osvětlení s pohybovými senzory). Možná jste už bydleli v mnoha podobně stylizovaných pětihvězdičkových hotelech po celém světě, ale na takové zážitky, jako je hotel La Réserve, nikdy nezapomenete.

The Chedi Hotel, Andermatt, Švýcarsko

Minimalistická asijská moderna se v hotelu Chedi, který pravděpodobně zapsal Andermatt na mapu luxusní švýcarské dovolené, snoubí s evropskou velkolepostí. Současné využití dřeva, kamene a kožených materiálů vytváří v celém hotelu krásnou estetiku, zatímco jeho služby a vybavení nutí hosty zůstat déle nebo dokonce nikdy neodejít. Hotel se může pochlubit více než 200 praskajícími krby, u kterých si můžete odpočinout v pokojích i mimo ně, zatímco výhled na Alpy – ať už do údolí, na hory nebo do soutěsky – poskytuje nádhernou kulisu pro vychutnání vybraného tipu na odpoledního lyžování.